YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2022 13:28

Eyyübiye’de Bir Park Daha Tamamlandı

Eyyübiye’de Bir Park Daha Tamamlandı

Şanlıurfa’nın en az yeşil alana sahip merkez ilçesi Eyyübiye’de, 529 bin metrekare olan yeşil alan miktarını son üç buçuk yılda yapılan yeni parklarla birlikte 810 bin metrekareye ulaştıran Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un bir projesi daha tamamlandı.
Yeşile sevdalı belediye başkanı olarak bilinen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un tüm mahallelere alabildiğine yeşil alan oluşturma projelerinin bir parçası olan Asya Mahallesi’ndeki parkın yapımı tamamlanarak halkın istifadesine sunuldu.
Başkan Mehmet Kuş’un, Eylül ayında yaptığı mahalle ziyaretinde inşaat çalışmalarını başlattığı parkta, arazi tesviyesi, yapısal ve bitkisel peyzaj çalışmaları kısa sürede tamamlandı.
Belediyenin kendi atölyelerinde ürettiği kamelya, bank ve piknik masalarının da montajının tamamlandığı park çalışması, 2022 yılında tamamlanan son park olarak Asya Mahallesi sakinlerinin beğenisine sunuldu.
 Park ve yeşil alan yapılacak arsası bulunmayan mahallelerde, istimlak yoluna giderek yeşil alan oluşturma yoluna bile giden Eyyübiye Belediyesi’nin halen yapımı devam eden çok sayıda park projesi bulunuyor.

 

AdminAdmin