SİYASET
Giriş Tarihi : 03-07-2023 13:03

Vekil Yazmacı, yerel basın mensuplarıyla buluştu

Vekil Yazmacı, yerel basın mensuplarıyla buluştu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asuman Cevahir Yazmacı, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Yazmacı, her ay Şanlıurfa’da bir bakanı ağırlamak için çalışmalar yürüteceklerini belirtti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleriyle birlikte aldıkları ortak karar doğrultusunda Şanlıurfa’ya her ay bir bakanı getirerek bakanlığı ile ilgili konuları masaya yatırmayı düşündüklerini açıklayan Cevahir Asuman Yazmacı, ilk olarak önümüzdeki süreçte Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i davet ettiklerini belirtti.

Basınla Şanlıurfa’nın sorunları ve çözüm önerilerini istişare eden Cevahir Asuman Yazmacı, basından Şanlıurfa’nın Turizmi ilgili daha fazla katkı beklediğini istedi.

AK Parti’nin 8 milletvekili ile uyum içinde, birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını aktaran AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, şu an bu uyumu sağladıklarını Adalet eski Bakanı ve

TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ’ın Şanlıurfa için bir şans olduğuna dikkat çekti.
Yazmacı, milletvekilleriyle aldıkları ortak kararla Şanlıurfa’ya her ay bir bakan davet edeceklerini ilk gelecek bakanın da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin olacağını belirtti. Yazmacı, yaptığı açıklamada, “Şehrimizin öncelikli sorunlarını hep birlikte çözmek için milletvekili arkadaşlarımızla basınımızın bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu toplantılarla, sorunların çözümüne yönelik yapıcı adımlar atmayı ve Şanlıurfa’nın kalkınması için gayret göstermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Şanlıurfa’nın gelişimi ve kalkınması için çalışacaklarını vurgulayan Yazmacı, basınla sürekli iletişim halinde olacaklarını ve zaman zaman benzer toplantılar düzenleyeceklerinin altını çizdi.

AdminAdmin