YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2023 00:27

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘SEVGİNİN MERKEZİNDE ÇOCUKLAR VAR’

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘SEVGİNİN MERKEZİNDE ÇOCUKLAR VAR’

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şanlıurfa’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, geleceğin inşasında çocukların aktif rol üstleneceğini söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 103. Yıl dönümü dolaysıyla Şanlıurfa’da düzenlenen çeşitli etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlendiler.
 
TOKİ Şehit Mehmet Uyar İlkokulunda düzenlenen Çocuk Bayramı etkinliklerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ile protokol üyeleri katıldı.

Etkinliklerde öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Okul bahçesinde düzenlenen programda TOKİ Şehit Mehmet Uyar İlkokulu öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler düzenlendi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’EN BÜYÜK SEVGİ ÇOCUKLARDIR’’

En büyük sevginin çocuklar olduğunu anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği, dünyada tek ve ülkemize mahsus çocuk bayramı gerçekten çok önemlidir. Çocuklarımız bizler için bir ganimettir. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, aynı zamanda bu günümüz, onların kalplerinde taşıdığı sevgi bizim kalplerimizi yumuşatıyor, onların kalplerinde ki sevgi bizim kalplerimize yansıdığı zaman toplumda dalga dalga yayılan sevgi bütün toplumu kuşattığını görüyoruz. Çocuklarımızı nasıl eğittiğimizi onların geleceğe nasıl hazırlandığını iyi bilmemiz lazım, onların mutluluğunu yarına bırakmamamız lazım, onları her yaşta mutlu etmek için bütün çalışmayı yapmamız lazım. Nasıl ki gönülleri cıvıl cıvıl, renk renk hayatları da cıvıl cıvıl, renk renk olması lazımdır. Çocuklarımızı çok iyi anlamamız lazım, çok iyi dinlememiz lazım, çocuğa gösterilen ilgi hep böyle sevgi ile olmak zorundadır. Çünkü onlar sevginin merkezinde oturmuşlar. Çocuklarımıza daha güvenli, daha sağlam, daha sağlıklı ve daha iyi bir gelecek için muhakkak ki el birliği içerisinde olmanın gereğini biliyoruz ve bunun içinde gayret içerisindeyiz. Bize sorsanız en önemli işiniz nedir diye çok işimiz var ama bunlardan en önemlisi çocuklarımızdır ve onların yüzünde ki bir tebessüm, bir gülümseme bizim hayatımız için çok önemlidir’’ diye konuştu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ise ‘’Türkiye Cumhuriyeti binlerce yıllık devlet geleneğimizin son temsilcisi birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerine inşa edilmiştir. Bu yüzden 23 Nisan tarihi demokrasinin, milli iradenin ve millet egemenliğinin en önemli temsilcisidir ve en önemli sembolüdür’’ dedi.

AdminAdmin