YEREL
Giriş Tarihi : 01-05-2024 08:05

BAŞKAN GÜLPINAR, ALIN TERİ VE EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

BAŞKAN GÜLPINAR, ALIN TERİ VE EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı. Tüm işçilerin emek ve dayanışma gününü tebrik eden Başkan Gülpınar, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını söyledi.

Başkan Gülpınar Mesajında, “ Emek ve alın terinden başka bir sermayesi olmayan, ülkemizin büyümesine ve kalkınmasına doğrudan katkı sunan, emeğiyle ekmeğini taştan çıkaran her bir emekçi kardeşimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. 

İşçilerimizin alın teri ile kazandığı helal kazançlarının adil bir şekilde tesis edilmesi, herkesin emeği, alın teri ve üretimi ölçüsünde tüketme hakkına sahip olması, hiç kimsenin emek vermeden başkasının alın teri ve emeği üzerinden kazanç elde etmemesi, temel prensiplerimiz arasındadır.

Emek kavramının bizim zihnimizde ve vicdanımızdaki yeri bambaşkadır. Biz, işçinin bileğinin hakkıyla ekmeğini kazanmasından yana olacağız. Emekçi kardeşlilerimizin refah seviyesinin arttırılacağı, sömürülmeyeceği, hakkını tam manasıyla alacağı bir anlayışla bugüne kadar olduğumuz gibi bundan sonra da işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Bizler, için alın teri ve emek en yüce değerdir. Çünkü biz insana değer veren, “İşçinin ücretini alın teri kurumadan verin” diyen bir medeniyetin temsilcileri olarak işçilerimizin her zaman yanındayız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyor,  bütün işçi kardeşlerime hayırlı uzun ömürler diliyorum.”

AdminAdmin