YEREL
Giriş Tarihi : 23-07-2023 06:19

Bozova’da yüzme havuzu çocukların ve gençlerin vazgeçilmezi oldu

Bozova’da yüzme havuzu çocukların ve gençlerin vazgeçilmezi oldu

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte başta boğulmalara karşı önlem almak için Bozova Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete giren yarı olimpik yüzme havuzu geçen yıl olduğu gibi bu yılda misafirlerini ağırlamayı bekliyor. 

Bozova Belediyesi tarafından faaliyete açılan yarı olimpik yüzme havuzu bugün itibariyle faaliyet vermeye başladı. Yarı olimpik yüzme havuzunda deneyimli yüzme kurs öğreticileri  nezaretinde haftanın belirli saatlerinde kursiyerlere yüzme kursu verilmeye başlandı.  

Bozova Belediyesi tarafından yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu çocuklar ve gençlerin vazgeçemediği mekan haline geldi.
Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy'un girişimleri sonucu Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Başkanlığının katkılarıyla 2020 yılında temeli atılan ve geçtiğimiz yıl tamamlanan yarı olimpik yüzme havuzu, Bozovalıların hizmetine açıldı. Gençlerin baraj, gölet ve sulama kanallarında yaşanan boğulma vakalarının önüne geçmek için yapılan havuzda haftanın 5 günü yüzme eğitimi veriliyor. Her biri 8 saatten oluşan 4 farklı seansta verilen çok sayıda  genç ve çocuk katılıyor.

Bozovalı gençlerin ve çocukların serinlemek amacıyla girdikleri Atatürk Baraj Gölü ve sulama kanallarında boğulmaların önüne geçmek adına önemli bir projeye imza atan Belediye Başkanı Suphi yaptığı yazılı açıklamada, 'Özellikle yaz aylarında sıcaklardan bunalan çocuk ve gençlerimizin girdikleri baraj göleti ve sulama kanallarında hemen hemen her gün acı haberler alıyorduk. Bozova Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin gönül rahatlığı ile uzman kurs öğreticilerimiz nezaretinde haftanın belirli günlerinde ve saatlerinde havuzumuzda yüzme eğitimleri almalarını sağlıyoruz. Böylece genç ve çocuklarımızın gönül rahatlığıyla serinledikleri yarı olimpik yüzme havuzumuzu geçtiğimiz yıl hizmete sunmuş olduk’ dedi. 

AdminAdmin