YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2022 09:46   Güncelleme : 28-09-2022 09:50

Çiftçiler Dün Pamuk Fiyatını Açıkladı! Gözler Bugün Çukobirlik'te

Çiftçiler Dün Pamuk Fiyatını Açıkladı! Gözler Bugün Çukobirlik'te

Kısa adı Çukobirlik olan Çukurova Pamuk Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği 2022 pamuk alım fiyatlarını açıklıyor. 

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında sulu tarımın yaygınlaşmasıyla Harran Ovası’nda çiftçinin gözdesi haline gelen pamukta üretim her geçen yıl artıyor. Bu yıl Halen fiyatı belirsiz olması Çiftçileri endişelendiriyor.

Pamuk üreticileri fiyat beklerken ZMO pamuğun kilogram maliyetini 15 liranın üzerinde hesapladı. TZOB Başkanı Bayraktar, pamukta girdi fiyatlarındaki artışların göz önüne alınmasını söyledi.

Çiftçiler dün bir açıklama yaparak pamuk en az 25 tl olmasını istediler.
Şanlıurfa'nın Harran ilçesi koruklu mevkinde pamuk üretimi yapan çiftçiler tarımsal girdi maliyetlerinin geçen yıla göre yüzde 300 artışı nedeniyle bazı ziraat odalarının ve pamuk fabrikalarının açıklamış olduğu fiyatları ret ederek taban fiyatının en az 25 TL olmasını talep ediyoruz.
Eğer 25 TL altı pamuk alım fiyatları olur ise ürünlerini satamayacaklarını istifleyip depolayacaklarını yaptıkları basın açıklaması ile duyurdu.

Gözler bugün Kısa adı Çukobirlik olan Çukurova Pamuk Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği 2022 pamuk alım fiyatlarına çevrildi. 

AdminAdmin