YEREL
Giriş Tarihi : 16-11-2023 14:09

KARAKÖPRÜ'DE GENÇLER SICAK VE SESSİZ ORTAMDA SINAVLARA HAZIRLANIYOR

Karaköprü Belediyesi’nin eğitime kazandırdığı okuma evleri sınavlara hazırlanan ve ders çalışan gençlerin uğrak yeri olurken, sınavlara hazırlanan öğrenciler okuma evlerinde sıcak ve sessiz ortamda ders çalışıyor

KARAKÖPRÜ'DE GENÇLER SICAK VE SESSİZ ORTAMDA SINAVLARA HAZIRLANIYOR

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin eğitime katkı sağlamak amacıyla ilçeye kazandırdığı okuma evleri, sınavlara hazırlanan ve sakin bir ortamda ders çalışmak isteyen öğrencilerle doluyor. Atakent, Esentepe, Seyrantepe ve Doğukent mahallelerindeki okuma evleri ile Çankaya Mahallesindeki halk kütüphanesine gelen öğrenciler sıcak ve sessiz bir ortamda ders çalışma fırsatı bulurken, bu hizmeti kendilerine sunan Başkan Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

TYT, LGS, ALES, KPSS, TUS, YDS gibi sınavlara hazırlanmak ve okul derslerine çalışmak için okuma evlerine gelen öğrenciler burada belirli saatler arasında kendilerine tahsis edilen masada sessiz bir ortamda ders alışıyorlar.

Ülkenin istikbalini şekillendirecek olan gençlere hizmet vermekten gurur duyduklarını ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ellerinden geldiğince gençlerin en iyi eğitimi almasına katkı sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Başkan Baydilli, “Bizim her zaman temel sloganımız şehri imar ederken nesli ihya etmektir. Yani ilçemize en güzel hizmeti yapmak için uğraşıyoruz ancak bunun yanında gençliğin en iyi şekilde yetişmesi için de projeler üretiyoruz ve onların en iyi eğitimi alması için elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda mahallelerimizde açtığımız okuma evlerimiz gençlerin ders çalışmak için önemli bir durağı haline geldi. Esentepe, Seyrantepe, Doğukent ve Atakent mahallelerimizde faaliyete koyduğumuz okuma salonlarında gençlerimiz gelip ders çalışıyor ve sınavlara hazırlanıyor.

Bunun yanında ilçemize 5 adet daha okuma evi kazandırıyoruz, çoğu tamamlanma aşamasına geldi ve inşallah kısa bir süre sonra açılışını yapıp gençlerimizin hizmetine sunacağız. Ülkemize gelecekte farklı mesleklerde hizmet edecek, belki de bizi en önemli yerlerde temsil edecek olan gençlerimize bu hizmetleri vermekten büyük onur duyuyoruz. Tüm öğrencilerimize derslerinde ve sınavlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesinin Esentepe, Seyrantepe ve Atakent mahallelerindeki okuma evleri 08.00 – 21.000 saatleri arasında, Doğukent Okuma evi ve halk kütüphanesi 08.00- 17.00 saatleri arasında gençlere hizmet veriyor.

AdminAdmin