YEREL
Giriş Tarihi : 28-12-2022 13:56

Kızılay’dan Akçakale İlçesine Ücretsiz Giyim Mağazası

Türk Kızılay Akçakale Şubesi tarafından dar gelirli vatandaşların ihtiyacını karşılamak üzere hayata geçirdiği Kızılay Butik’in açılışı düzenlenen bir törenle gerçekleşti.

Kızılay’dan Akçakale İlçesine Ücretsiz Giyim Mağazası

Kızılay Akçakale Şubesi tarafından ücretsiz giyim mağazası olarak hayata geçirilen Kızılay Butik’in açılışına Kızılay İl Başkanı A. Hamdi İnan, Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, ürk Kızılay Suriye Çalışmaları Koordinatörü Ayhan Karagül, Kızılay İl Başkan Yardımcısı M. Emin Kaysı, Genç Kızılay Şanlıurfa İl Başkanı Rana Olgun, Akçakale İlçe Emniyet Müdürü Murat Yücel, SYD Vakfı Müdürü Hasan Öztürk, Akçakale Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Yıldız, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Timuçin, Halk Eğitim Müdürü İsmail Bozkurt, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türk Kızılay Derneği tarafından ülkemizin dört bir yanında açılmakta olan ücretsiz giyim mağazaları zinciri Kızılay Butik’e bir halka da Akçakale’den eklendi. Türk Kızılay Akçakale Şubesi ve Kızılay Gönüllüleri tarafından yaptırılan Kızılay Butik’in açılışında Kızılay Şanlıurfa İl Başkanı A. Hamdi İnan yaptığı konuşmada “Ülkemiz ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam eden Türk Kızılay’ımıza ve Akçakale İlçesine kazandırılan ücretsiz giyim mağazası olan Kızılay Butik’in açılışını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Bu gün burada Akçakale için çok güzel hayır işlerinin gerçekleşmesi için atılan tohumların nasıl filizlendiğini hepimiz görüyoruz. Akçakale Şubemiz tarafından yaptırılan ve tamamen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza daha modern bir şekilde hizmet edecek Kızılay Butik mağazasının ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Kaymakam Bayraktar “Kızılay Hep Yanımızda Oldu”

Açılışta bir konuşma yapan Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar ise “İlçemize böyle bir eserin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Türk Kızılay olarak gerek daha önceden görev yaptığım yerlerde olduğu gibi Akçakale ilçemizde de hep yanımızda oldu, ilçemiz Suriye sınırında olmasından dolayı mülteci sayımızda diğer şehirlere nazaran daha fazla ve Akçakale’de ne zaman kapısını çalsak Türk Kızılay hep yanımızda oldu. Bundan sonra da ilçemizde daha iyi hayırlı hizmetlerde bulunacağına inandığımız Türk Kızılay’ının Butik Mağazasının hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Yoğun katılımın gerçekleştiği Kızılay Butik Mağazası’nın süresiz bir şekilde Akçakale İlçesinde hizmet edeceği ileten Kızılay yetkilileri tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kış ayında bir nebze de olsa mutlu etmenin sevincini yaşadıklarını dile getirerek, mesai saati fark etmeksizin iyilik yolunda olmaya devam edeceklerini dile getirdiler.

AdminAdmin