YEREL
Giriş Tarihi : 29-09-2022 15:19

Şanlıurfa Valiliğinde DSİ Genel Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Şanlıurfa Valiliğinde DSİ Genel Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Salih Ayhan, ilimize gelen DSİ Genel Müdürü Lütfi Akca’yı makamında kabul ettikten sonra,  Tarım ve Orman Bakanlığı ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte toplantı gerçekleştirildi.
“2003 yılından 2022 yılına gelene kadar toplamda 19,5 Milyar değerinde 106 tesis hizmete girdi”
Toplantıda, açıklamalarda bulunan Vali Ayhan sözlerine, “Ülkemizin de yerli ve yenilenebilir kaynaklarının en önemlilerinin başında su gelmektedir. Çok şükür ki böyle güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Elbette bu güzelliklerin de kıymetini bilmek ve ona göre adımlar atmak zorundayız. 2003 yılından 2022 yılına gelene kadar toplamda 19,5 Milyar değerinde 106 tesisin, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete alındığını görüyoruz.” diyerek başladı.
“Hem Destekleyeceğiz, hem de her türlü gayreti göstereceğiz”
Barajlar, Göletler, İçme Suyu Tesisleri, Yer Altı Depolamaları, Sulama Tesisleri, Hidroelektrik Santraller gibi pek çok hizmet bu kapsamda yer alıyor, diyerek sözlerine devam eden Vali Ayhan, “Bugüne kadar yapılan tüm kıymetli icraatları takdir ediyoruz. Bundan sonra da yapılacak her türlü yatırımı hem destekleyeceğiz hem de şahsi olarak bizlere düşen her türlü gayreti göstereceğiz. Bundan hiç kimsenin en ufak kuşkusu olmasın.” vurgu yaptı.
Toplantıda; ilimizdeki barajlar, göletler, içme suyu tesisleri, yer altı depolamaları, sulama tesisleri, hidroelektrik santraller hakkında bilgiler verilirken; yeni yatırım ve projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

 

AdminAdmin