YEREL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 15:25

Şanlıurfa’da Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunma Töreni Yapıldı!

Şanlıurfa’da Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunma Töreni Yapıldı!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında Osmanbey Şehitliğinde Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. 
Çelenk sunma törenine Valimiz Sayın Salih Ayhan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa ER, İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Murat Ulucan, mülki ve askeri erkân, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Valimiz Sayın Salih Ayhan çelenk sunma törenindeki konuşmasında; “Ecdadımızın ‘’Ya istiklal ya ölüm!’’ anlayışını düstur edinerek canlarından vazgeçmek pahasına gerçekleştirdiği Millî Mücadele’nin sonunda, Cumhuriyet ile taçlandırılan yepyeni bir süreç başlamıştır. Bu yıl da Cumhuriyet’imizin 99. yıl dönümünü, tüm milletçe gurur ve minnet duyguları ile hemhâl olarak kutluyoruz. Cumhuriyet’imizin saygıdeğer kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 29 Ekim 1933’te yapmış olduğu 10. Yıl Nutku’nda, 29 Ekim’in en büyük bayram olduğu ifadelerine yer vermiştir. Bizler de bugün, Atatürk’ün en büyük bayram olarak nitelediği 29 Ekim’e erişmenin yüce gururunu yaşıyoruz. Kalbimle inanıyorum; Cumhuriyet’imizi daha nice parlak yarınlara, her geçen gün daha müreffeh ve güçlü şekilde taşıyacağız. Cumhuriyet; dün şanlı ecdadımıza emanetti, bugün bizlere emanet, yarın da yetişmekte olan yeni nesillerimize emanet olacak. İnsanlar, zaman, mekân her şey değişir. Ancak baki kalacak olan yegâne şey, kalplerdeki dinmek bilmeyen Cumhuriyet aşkıdır… “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.” dedi Ulu Önder ve Cumhuriyet’i bizlere emanet etti. Bizler de her daim kendimizi, fikrimizi, ilmimizi yenileyerek bu emanete en güzel şekilde sahip çıkacağız. Emanetimizi korumak için üzerimize düşen her türlü vazifeyi; gururla, vatan aşkıyla, derin bağlılıkla sonsuza dek yerine getireceğimize ve bu gururu gelecek nesillerimize en güzel biçimde aşılayacağımıza söz veriyorum.Cumhuriyet'imizin ilanının 99. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Millî Mücadele’mizin başarıya ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda büyük bir özveri ile vazife üstlenen kahramanlarımızı saygıyla yâd ediyorum.”dedi.

Valimiz Salih Ayhan ve Tugay Komutanımız Tuğgeneral Mustafa Er, Şehitlik Anıtı’na çelenk sunmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okundu.
Tören, şehit kabristanlarına karanfil bırakılması ve dua edilmesinden sonra son buldu.

AdminAdmin