SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-05-2024 09:32

Solmaz Akçakale de sağlık tesislerini inceledi

Solmaz Akçakale de sağlık tesislerini inceledi

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları ile birlikte Akçakale Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Ufuk TAŞCI dan Hastanede sunulan sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı. Vatandaşa sunulan Hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik görüş alışverişinde bulundular

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz “Vatandaşların kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri ve Sağlık hizmet sunumundan tam kapasite ile faydalanabilmeleri için çalışmalarımız ve yerinde değerlendirmelerimiz sürekli devam ediyor.

Hastane idarecilerimiz ile Akçakale Devlet Hastanemizde revize edilen Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesinin 5 yataktan 10 yatağa çıkarılması için yapılan inşaat çalışmalarını, Ameliyathane ve çatı bakım onarım işlerini yerinde inceleyerek istişareler yaptık. Kısa süre içerisinde 10 yatak Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi hizmete başlayacaktır.

Hastanemize Video larengeskop cihazı yeni Ultrason cihazı alınması ve eksik Tıbbi cihaz ve malzeme konusunda tespitler yapılarak giderilmesi konusunda hastane idaresi ile kararlar aldık,

Çalışmalarımız kalitemizi yükselterek Akçakale halkının sağlık hizmetinden maksimum seviyede faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz daha sonra Yaklaşık 3000 metrekare kapalı alana sahip ‘Güçlendirilmiş Göçmen sağlığı Merkezi ve 9 birimlik Aile sağlığı Merkezi’ olacak şekilde temeli atılmış olan sağlık tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.Yetkililerden Devam eden inşaat hakkında bilgi aldı.

AdminAdmin