YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2022 13:05   Güncelleme : 19-11-2022 13:10

Urfa’da bu gidişle binlerce çiftçi mağdur olacak !

Urfa’da bu gidişle binlerce çiftçi mağdur olacak !

2023 yılında Suruç Topçu Gündaş Sulama Birliği’ne bağlı tarım arazilerine elektrik borçlarından dolayı DEDAŞ tarafından enerji verilmeyeceği bildirildi. Siyasiler ve ilgililer, olaşabilecek mağduriyetin önüne bir an önce harekete geçilmesi istendi.
Yaşanan soruna dikkat çeken Suruç Gelecek Partisi Siyasi İşler Başkanı Mehmet Zeki Kaya, 2023 yılında Suruç Topçu Gündaş Sulama Birliği’ne DEDAŞ tarafından enerji verilmeyeceği bildirildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:”Topçu Gündaş Sulama Birliği çiftçilerimizden dönüm başı pamuk ve buğdaydan ne kadar ücret almaktadır? 
ELEKTRİK BORCU BUGÜNE KADAR NEDEN ÖDENMEDİ?
Aldığı ücretleri nerede ve ne şekilde kullanmaktır? Elektrik borcu bugüne kadar neden ödenmemiştir? Çiftçilere göndermiş olduğu mesajda borç ödenmeden enerji verilmeyeceğine ve tedbir almalarına dair uyarılarda bulunmuş olup hali hazır da Suruç'ta çiftçilerimiz 2323 yılında hasat edilecek ürünleri ekmiş durumundalar.. 
MÜLKİ AMİRLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR !
İleride meydana gelebilecek bir mazeret oluşmaması için Suruç Mülki amiri ve kurum müdürlerine yukarıda adı geçen sulama birliği hakkında gerekli denetim ve araştırma yapacak mıdır?”

AdminAdmin