YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2024 11:25

Vali Şıldak'ın Trafik Hassasiyeti

Vali Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda il genelinde trafik kazalarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar ile atılacak adımlar değerlendirildi.

Vali Şıldak'ın Trafik Hassasiyeti

Trafik kazalarında Türkiye ortalamasının üzerinde bir oranla gündeme gelen Şanlıurfa'da Vali Hasan Şıldak'ın çözüme yönelik girişimleri devam ediyor. Özellikle son 4 ayda 74 vatandaşın yaşamını yitirdiği Şanlıurfa'da gerek denetim gerekse bilinçlendirme çalışmalarının birebir takipçisi olan Vali Şıldak, son olarak ilgili kurumların katılımı ile yapılan çalışmalar ve alınacak ek tedbirlere yönelik toplantı düzenlendi.
İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ile Emniyet ve Jandarma Trafik Sorumlusu Birim Amirlerinin katıldığı toplantının ardından bir değerlendirme yapan Vali Şıldak, "Karayolları, çevre yolları ve kırsal mahalle yollarında trafik kazalarının yoğun olarak meydana geldiği noktalarda alınması gereken önlemler ve yapılması gereken çalışmaları ilgili kurumlarımızla birlikte değerlendirdik. Bu konuda ilk duyarlılık vatandaşlarımıza düşüyor. Biz çağrımızı bir kez daha yineliyor ve 'Lütfen Trafik Kurallarına Uyalım' diyoruz. Bunun yanı sıra gerek denetim hususunda gerekse alınacak diğer tüm tedbirlerimizi daha üst seviyeye çektiğimizi belirtmek istiyorum" dedi.

 

AdminAdmin